Mecenas Ewa Hofman ukończyła w 2011 roku aplikację radcowską i jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
W swojej praktyce zawodowej zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami z zakresu prawa gospodarczego, prawa handlowego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Reprezentuje podmioty gospodarcze w procesach sądowych, przeprowadza procedury dochodzenia i obsługi należności na wszystkich etapach postępowania, także w postępowaniach upadłościowych.
Wspiera spółki kapitałowe i osobowe w obszarze obowiązków rejestrowych. Prowadzi postępowania likwidacyjne podmiotów gospodarczych.
W prawie pracy specjalizuje się w reprezentacji pracownika względem pracodawcy, w szczególności w procesach o zapłatę wynagrodzeń, odszkodowań, odwołań od wypowiedzenia stosunku pracy oraz zakazu konkurencji.
Od roku 2005 zajmuje się także obsługą szeroko pojętego rynku nieruchomości, przede wszystkim w zakresie przygotowania i realizacji procesu budowlanego, realizacji umów developerskich, dochodzenia roszczeń z tytułu gwarancji, rękojmi oraz obsługi prawnej wspólnot mieszkaniowych.
Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Stypendystka Wydział Prawa Uniwersytetu Mykolo Romerio w Wilnie. Pracowała w Ambasadzie RP w Wilnie.
Specjalistka z zakresu prawa cywilnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze spraw cywilnych i gospodarczych, w tym ubezpieczeniowych. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami z zakresu obsługi korporacyjnej spółek handlowych, a także w prowadzeniu procesów restrukturyzacyjnych spółek, w szczególności przekształceń, podziałów i połączeń (w tym tzw. połączeń odwrotnych). Doradza również przy postępowaniu upadłościowym i układowym przedsiębiorców.
W kancelarii odpowiedzialna za obsługę prawną przedsiębiorców. W ramach świadczonej pomocy prawnej współpracuje ze specjalistami z zakresu zarządzania oraz finansów, wpierając pozaprawne procesy wdrażania zmian w restrukturyzowanych podmiotach. Ponadto zajmuje się również upadłością konsumencką. Doświadczony procesualista. Posługuje się językiem angielskim na poziomie rozszerzonym, w tym Legal English.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doradca podatkowy. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami szeroko pojętej problematyki podatków. Doradza przy projektach optymalizacyjnych, prowadzi postępowania w sprawie odzyskania nadpłaty podatku od czynności cywilnoprawnych przed organami państwowymi, w szczególności sprawa prejudycjalna przed TSUE, projektach restrukturyzacyjnych obejmujących transakcje typu M&A oraz inne przekształcenia podmiotów gospodarczych, przenoszenie poszczególnych elementów majątku w drodze aportów czy sprzedaży udziałów lub akcji w spółkach prawa handlowego, przygotowuje opinie podatkowe, ekspertyzy, wniosków o wydanie interpretacji indywidualnej, doradza w kwestiach związanych z tematyką cen transferowych, przygotowuje dokumentację cen transferowych, reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach kontrolnych, kontrolach podatkowych oraz skarbowych, w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych.
Członek Izby Adwokackiej w Warszawie, w ramach której należy do sekcji tematycznych Sekcji prawa medycznego i farmaceutycznego, Sekcji prawa i postępowania cywilnego, Sekcji prawa odszkodowawczego. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Aplikację Adwokacką odbył przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych warszawskich kancelariach adwokackich począwszy od rozpoczęcia nauki na studiach prawniczych.
Specjalizuje się w prawie procesowym, w szczególności w windykacji roszczeń na rzecz wierzycieli na etapie przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym oraz tematyką dochodzenia roszczeń z tytułu błędów medycznych i naruszenia praw pacjenta, sprawami o odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadki komunikacyjne, wypadki przy pracy, dochodzeniem roszczeń z tytułu nieprawidłowo wykonanych umów o roboty budowlane. Posiada również bogate doświadczenie w prawie karnym – specjalizuje się w zakresie spraw dot. przestępstw i wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Występuje przed sądami i organami państwowymi zarówno jako pełnomocnik osób poszkodowanych i pokrzywdzonych oraz jako obrońca osób podejrzanych i oskarżonych. W trakcie prowadzonych postępowań występował przed Sądami i organami państwowymi w całej Polsce.
Anna Kamińska jest radcą prawnym. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami szeroko pojętej problematyki nieruchomości. Doradza przedsiębiorcom budowlanym i deweloperom w zakresie przygotowania i realizacji procesu budowlanego. Sporządza wzory umów na potrzeby procesu budowlanego oraz prowadzi pełną obsługę prawną przedsięwzięć inwestycyjnych z dziedziny budownictwa mieszkaniowego oraz infrastruktury drogowo-kolejowej. Reprezentuje klientów indywidualnych i korporacyjnych w sporach sądowych, w szczególności dotyczących nienależytego wykonania umów o roboty budowlane oraz umów deweloperskich. Doradza także organom administracji architektoniczno-budowlanej oraz organom nadzoru budowlanego w zakresie postępowań i procedur budowlanych.
Anna Kamińska jest doktorantką w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską na temat odpowiedzialności wykonawcy z tytułu nienależytego wykonania umowy o roboty budowlane. Ukończyła z wyróżnieniem Rektora Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz szkołę prawa brytyjskiego na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii. Uzyskała też tytuł magistra psychologii, broniąc pracę magisterską z dziedziny psychologii zeznań świadków.